Pijproken terug aan de man brengen...

Voor al uw vragen, antwoorden en opmerkingen over het roken van de pijp...
metaltommy
Berichten: 2035
Lid geworden op: 20 sep 2010 04:39
Locatie: Zuidwolde (DR)

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door metaltommy »

ha mooi werk rob ! en om het helemaal af te ronden, laat hem aanmelden op het forum ;)
Groet,
Tom

Gebruikersavatar
Rob
Berichten: 1858
Lid geworden op: 10 aug 2009 00:58
Locatie: Voorhout

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Rob »

metaltommy schreef:ha mooi werk rob ! en om het helemaal af te ronden, laat hem aanmelden op het forum ;)
Hij spreek geen Nederlands, we laten het bij Rooksignalen!

Gebruikersavatar
Gypscoprotheres
Berichten: 1949
Lid geworden op: 07 feb 2010 22:08
Locatie: Rotterdam
Contacteer:

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Gypscoprotheres »

En er is weer een goede daad verricht. Mooi werk Rob!
(ik moest inderdaad even 2 keer lezen voordat de zin doordrong. :P )

Gebruikersavatar
Toon
Berichten: 1153
Lid geworden op: 27 sep 2010 21:22
Locatie: Achterhoek

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Toon »

Kijkt heren, hier doen we het dus allemaal voor:


Afbeelding
-- Laat het leven ook eens van jou genieten --

Gebruikersavatar
Mus
Berichten: 1090
Lid geworden op: 17 feb 2011 14:05
Locatie: Eindhoven

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Mus »

Winslow Collector schreef:die niet-rokers moeten tegen mij vooral niet gaan zeiken over wat roken de maatschappij kost. Ik heb harde cijfers, zij alleen vage argumenten en inschattingen, ha. :twisted:
Inmiddels is het hele kletsverhaal dat rokers de Nederlandse maatschappij geld zouden kosten totaal ontkracht. Er is namelijk allang uitgerekend dat de rokers Nederland meer geld opleveren dan dat ze kosten.

De overheid wil dat we minder gaan roken, drinken en autorijden, maar als we dat met z'n allen een maand lang doen is Nederland failliet. Tabak, alcohol en brandstof zijn nog steeds de melkkoe van Vadertje Staat.

Winslow Collector

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Winslow Collector »

Mus schreef:
Winslow Collector schreef:die niet-rokers moeten tegen mij vooral niet gaan zeiken over wat roken de maatschappij kost. Ik heb harde cijfers, zij alleen vage argumenten en inschattingen, ha. :twisted:
Inmiddels is het hele kletsverhaal dat rokers de Nederlandse maatschappij geld zouden kosten totaal ontkracht. Er is namelijk allang uitgerekend dat de rokers Nederland meer geld opleveren dan dat ze kosten.

De overheid wil dat we minder gaan roken, drinken en autorijden, maar als we dat met z'n allen een maand lang doen is Nederland failliet. Tabak, alcohol en brandstof zijn nog steeds de melkkoe van Vadertje Staat.
Ik begrijp je reactie helemaal. Maar eeeuh.... kleine toevoeging: Nederland (NEEderland of NDDRland, zoals ik prefereer), de EU(SSR) en de VS zijn al lang failliet.

Gebruikersavatar
St Patrick
Berichten: 4504
Lid geworden op: 20 nov 2010 12:54
Locatie: Ermelo e.o.

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door St Patrick »

Heeft WimLex teveel geld uitgegeven zodat wij failliet zijn gegaan??? Ik snap niet hoe wij failliet kunnen gaan, want welk land spekt dan onze staatskas??? Ik ben echt een nitwit in dit soort dingen, maar Griekenland is failliet en die heeft nu ook weer meer geld op de bank dan ik (mede dankszij Nederland???).... Dus waar komt het geld van ons failliete nederland dan vandaan...???
:B
*****Wie de pijp niet rooken kan, heeft er het Vermaak niet van*****

Winslow Collector

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Winslow Collector »

St Patrick schreef:Heeft WimLex teveel geld uitgegeven zodat wij failliet zijn gegaan??? Ik snap niet hoe wij failliet kunnen gaan, want welk land spekt dan onze staatskas??? Ik ben echt een nitwit in dit soort dingen, maar Griekenland is failliet en die heeft nu ook weer meer geld op de bank dan ik (mede dankszij Nederland???).... Dus waar komt het geld van ons failliete nederland dan vandaan...???
:B
Met het risico dat het Zware Kost wordt:
Wereldwijd is er een kredietcrisis. Krediet is niet-bestaand geld, dat nu gecreëerd wordt door banken en overheden, en dat pas later terugbetaald wordt. Terugbetalen doet men door de productiviteit van de slaven van de landen, dus de werkende mensen. Jij en ik en andere productieve werkers en bedrijfseigenaren, de kinderen van de huidige generaties en waarschijnlijk ook de kleinkinderen. Dit fenomeen (fiatgeld creëren zonder onderpand) is begonnen nadat Nixon in 1971 de laatste binding met de goudstandaard heeft doorgeknipt.

Als jij een hypotheek neemt voor een huis, betaal jij dat terug met het inkomen dat je in de toekomst (20-30 jaar) denkt te vergaren. Mocht men jouw hypotheek ineens op willen eisen, dan is jouw huis en/of een aan de hypotheek hangende verzekering het onderpand. Dus ben je redelijk "safe" en niet direct failliet. Failliet is, wanneer jouw schulden niet betaald kunnen worden met jouw geld en bezittingen.

Echter, politici sporen banken aan geld te maken, zonder dat daar een onderpand tegenover staat. Fractioneel bankieren is daar een vorm van, evenals het creëeren van geld d.m.v. rentes en staatsobligaties op te kopen. Er is geen onderpand. Vroeger wel, toen we nog een goud- & zilverstandaard hadden en een land niet meer geld kon drukken als er goud en zilver in voorraad was. Het onderpand is nu, de toekomstige arbeid van onderdanen, in simpele bewoordingen: slaven. Want werkende productievelingen, dus de netto-bijdragers van een land worden namelijk d.m.v. allerlei belastingen van een deel van hun geld beroofd (niet de netto-ontvangers, die ontvangen namelijk ook geld uit die betaalde belastingpot, o.a. ambtenaren en mensen met uitkeringen). Politici nemen een voorschot op de in de toekomst af te dwingen belastingen. Nu weet je tenminste waar je voor werkt. :cry:

Gevolgen van dit alles zijn o.a. een steeds verdere inflatie: valuta worden minder waard, maar het lijkt alsof producten duurder worden. Omdat je meer valuta nodig hebt voor een product.

Eindstation??? Ik weet niet wát er gaat gebeuren, maar dit systeem komt onherroepelijk tot een halt. Hyperinflatie, zoals vroeger de Weimar-republiek, en Argentinië begin jaren '90 en Zimbabwe enkele jaren geleden? Opheffen euro en teurg naar de oude nationale valuta? Of een Noord-Europese euro en een Zuid-Europese euro? Weer een goud- en zilverstandaard, omdat elke periode van fiatgeld (waar wij nu inmiddels ook al 40 jaar in zitten) altijd afgewisseld wordt met een goudstandaard, om de verhoudingen weer recht te dwingen. Meestal met behulp van een flinke (wereld-) oorlog.

Gebruikersavatar
teunis
Berichten: 1495
Lid geworden op: 26 nov 2010 09:21
Locatie: Coevorden

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door teunis »

Ehhhh....

Even terug on topic:

Een "eigen" beurs is mijns inziens niet haalbaar niet alleen qua organisatie, maar ook qua opkomst; in de VS is men gewend om honderden km te rijden om bijv. een weekend te kamperen. (denk aan afstanden van Amsterdam naar Parijs). Daar is zo'n beurs haalbaar, in Nederland/België niet. Ook qua budget is het lastig, wat doen we als forum als, ondanks sponsoring, de balans negatief is. Met name door de follow-up die je moet doen om de aspirant-roker "vast" te houden en te begeleiden?

Een 'mars' is wel ludiek, maar alleen zinvol in stedelijke gebieden, als er ook flyers worden uitgedeeld; daarvan vind je er overigens weer 90% terug op straat. Een follow-up is nauwelijks mogelijk en wij zij de zoveelste groep "gekken". Niet het imago waar ik voor sta.

De MMM actie (Marlboro Man Methode) is haalbaar en ieder van ons kan dit op bescheiden schaal in eigen omgeving zonder extra kosten uitvoeren. Hoewel ik niet zozeer het 'coole' zou willen laten zien, maar meer het "Grote Genieten". Op een terras, met een goed glas of prima koffie.... Vragen of opmerkingen netjes beantwoorden (follow-up).... eigenlijk zoals we dat al doen met mini-meetings! Hier dus vooral mee doorgaan!!!

Ook de sticker-ideeën van Pieterrrr zijn haalbaar, zij het wel dan met enige kosten, we zullen die stickers moeten kopen. Maar, zo'n sticker met bijv. het PRF-logo (of een meer algemener logo) achterop de auto en/of motor en laat de bumberklevers zich dan maar afvragen wat die sticker betekent (naast de irritatie natuurlijk waarom je niet voor hem/haar opzij gaat).
Ongeveer zoals het met de nu overbekende vissen achterop de auto's is; in het begin heb ik mij echt een tijdlang zitten afvragen welk merk auto of garage dat nu weer was, tot het mij tenslotte begon te dagen dat het een biblebelt-gegeven was. Ik heb er dus wel over na zitten denken, en dat is wat we willen: de niet pijproker opmerkzaam maken en ze laten nadenken en nieuwsgierig maken; follow-up is mogelijk zodra je vragen gaat krijgen over de sticker.
Als diverse forumleden die sticker ook nog eens op rookwedstrijden uitdeelt voor achterop de auto.....
Wie zoekt naar (een) waarheid, moet durven twijfelen.

Tillion
Berichten: 95
Lid geworden op: 17 okt 2010 01:17
Locatie: Den Bosch

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Tillion »

Ik denk ook dat de nederlandse regering niks voor niks de anti rokersbond opheft en mensen weer toe laat om in kleine horeca te roken omdat het gewoon heel veel geld in het laadje brengt.
Leuke thread dit.

Gebruikersavatar
Kapitein Haddock
Berichten: 530
Lid geworden op: 02 mei 2010 11:08
Locatie: Verenigd Koninkrijk

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Kapitein Haddock »

St Patrick schreef:Heeft WimLex teveel geld uitgegeven zodat wij failliet zijn gegaan??? Ik snap niet hoe wij failliet kunnen gaan, want welk land spekt dan onze staatskas??? Ik ben echt een nitwit in dit soort dingen, maar Griekenland is failliet en die heeft nu ook weer meer geld op de bank dan ik (mede dankszij Nederland???).... Dus waar komt het geld van ons failliete nederland dan vandaan...???
:B
Het loont de moeite om de docu 'Money as Debt' te bekijken: (Nederlands ondertiteld)

Gebruikersavatar
Bommel
Berichten: 14979
Lid geworden op: 11 okt 2009 16:32
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Bommel »

Wat WC aanhaalt is zeker waar en en zal alleen opgelost worden als de hoge heren er uit zijn wie de Wereld Orde als eerste zal aanleiden.
Is het de Eu of de VS.
Nog even geduld nog want volgens de documenten van Albert Pike moeten we eerst het Midden Oosten nog over ons heen krijgen.

Maar nu weer on-topic:
Ik blijf erbij dat op dit moment de enige manier om het pijproken weer groots te maken is om zo vaak mogelijk in het openbaar het rookhout tussen onze kaken te hebben. :-?
Afbeelding

Gebruikersavatar
Eliminator
Moderator
Berichten: 15208
Lid geworden op: 25 okt 2010 09:34
Locatie: Pijnacker

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Eliminator »

En dat doen we dan ook, mits het weer het toelaat (en dan kan eigenlijk alleen de wind roet in het eten gooien want ook onder een pluutje rookt 't prima op weg naar kantoor) en kan dan ook alleen maar zeggen tegen allen die de kast niet uit durven, DIE KAST UIT en de wijde wereld in !!
Afbeelding

Gebruikersavatar
Luys
Moderator
Berichten: 2928
Lid geworden op: 10 jun 2010 12:14
Locatie: Zoetermeer

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Luys »

Eliminator schreef:En dat doen we dan ook, mits het weer het toelaat (en dan kan eigenlijk alleen de wind roet in het eten gooien want ook onder een pluutje rookt 't prima op weg naar kantoor) en kan dan ook alleen maar zeggen tegen allen die de kast niet uit durven, DIE KAST UIT en de wijde wereld in !!
'k Weet niet over welke kast het gaat, maar volgens mij ben ik daar nooit in geweest (en nee, die andere ook niet!) :)

Maar lekker in het openbaar met een pijp: +1
Pijproker des forums

Gebruikersavatar
Bommel
Berichten: 14979
Lid geworden op: 11 okt 2009 16:32
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Bommel »

Eliminator schreef:En dat doen we dan ook, mits het weer het toelaat (en dan kan eigenlijk alleen de wind roet in het eten gooien want ook onder een pluutje rookt 't prima op weg naar kantoor) en kan dan ook alleen maar zeggen tegen allen die de kast niet uit durven, DIE KAST UIT en de wijde wereld in !!
Laten we in het vervolg hebben over uit het "kabinet" komen, dat maakt gelijk meer indruk. :lol:
Afbeelding

Gebruikersavatar
Burrey
Berichten: 594
Lid geworden op: 10 jul 2010 01:39

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Burrey »

Nou, Bommel.... na het "doe eens normaal man"-incident, maakt "uit het kabinet komen" ook niet bepaald een geschikte indruk. :lol:

Gebruikersavatar
Nekker
Erelid
Berichten: 5097
Lid geworden op: 29 jul 2010 21:16
Locatie: Duffel

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Nekker »

Burrey schreef:Nou, Bommel.... na het "doe eens normaal man"-incident, maakt "uit het kabinet komen" ook niet bepaald een geschikte indruk. :lol:
Dat doet me hier aan denken :mrgreen: , GENIAAL:



Ik heb gehoord dat het nep is, klopt dit?
Groet, Nekker

.°. Het licht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet begrepen .°.

Gebruikersavatar
Bommel
Berichten: 14979
Lid geworden op: 11 okt 2009 16:32
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Bommel »

Ho, ho heren,
We werken wel met ons allen maar zijn toch geen bedrijfspoedels? :lol:

Hopend leden van dit forum met wat mindere haardos niet te kwetsen. :oops:
Afbeelding

Gebruikersavatar
Bart Iron
Moderator
Berichten: 3789
Lid geworden op: 07 sep 2010 06:49
Locatie: Leusden

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Bart Iron »

Nekker schreef:...filmpje youtube

Ik heb gehoord dat het nep is, klopt dit?
Ja dit is van LuckyTV. Op youtube zijn er zat te vinden.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sander_van_de_Pavert

Die ene dat Gadafi Donald Duck na doet is ook hilarisch en deze is ook geniaal!!!


Ik heb rechts in de bovenhoek een logo met pijpje gespot. Zou Sander een pijproker zijn?

Gebruikersavatar
Pieter
Berichten: 1198
Lid geworden op: 31 mei 2011 13:19
Locatie: 's-Hertogenbosch

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Pieter »

Dat is geen pijp, maar een L.
"U bent schijt in een zijden kous." - Napoleon tegen Talleyrand

Gebruikersavatar
Fossiel
Berichten: 277
Lid geworden op: 18 jul 2011 17:37

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Fossiel »

Moet je hier eens kijken. De evolutie van de verkoop van pijptabak in Nederland tijdens de eerste decade van de 21ste eeuw:

2001: 143 ton
2002: 148 ton
2003: 123 ton
2004: 110 ton
2005: 89 ton
2006: 84 ton
2007: 43 ton
2008: 24 ton
2009: 20 ton
2010: 18 ton

In 9 jaar is de verkoop van pijptabak met 87,4 % gedaald!! :( Daar wordt een pijproker niet vrolijk van. Als dit zo verder gaat, zitten we over 20 jaar aan nog slechts zo'n 200 kilogram per jaar. Zal men voor die paar pijprokers per miljoen mensen dan nog tabak, pijpen en toebehoren op de markt brengen? Lijkt me zeer onwaarschijnlijk. :cry:
Reeds gepafte pijptabakken: Alsbo (Black, Cherry, Gold, Vanilla en Whisky), Amphora Full Aroma, Borkum Riff Bourbon Whisky, Davidoff Danish Mixture, Dunhill Early Morning Pipe, Mac Baren Navy Flake, Skandinavik (Aromatic, Mixture), Schippers, Semois, Vieux Semois Florina, Voortrekker Naturel, Wervik, WO Larsen Classic

Gebruikersavatar
Nekker
Erelid
Berichten: 5097
Lid geworden op: 29 jul 2010 21:16
Locatie: Duffel

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Nekker »

Ik denk dat het binnenkort gedaan is met onze hobby, tenzij er nog een grote ommekeer gebeurd. Dit forum is een kleine stap, maar zeker niet voldoende. Gubbels had het bij het rechte eind, dat pijproken niet meer aan de man kon gebracht worden door het gewoon te promoten als een andere manier van tabak roken. Hij was alleen iets te laat met zijn nieuwe kijk op de manier van pijpen en toebehoren verkopen. Het moet meer gepromoot worden als een lifestyle product, iets waar je de tijd voor moet nemen in de vluchtige tijd van vandaag. Op die manier zou pijproken terug voet aan wal kunnen krijgen, de sigaar doet het al langer op die manier goed.

Ik vrees dat de pijprook wereld de juiste soort mensen mist om het op die manier terug te brengen. Bedankt voor die cijfers, Fosiel, ik had geen idee van hun bestaan.
Groet, Nekker

.°. Het licht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet begrepen .°.

Animalis

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Animalis »

Nekker schreef:Ik denk dat het binnenkort gedaan is met onze hobby, tenzij er nog een grote ommekeer gebeurd. Dit forum is een kleine stap, maar zeker niet voldoende. Gubbels had het bij het rechte eind, dat pijproken niet meer aan de man kon gebracht worden door het gewoon te promoten als een andere manier van tabak roken. Hij was alleen iets te laat met zijn nieuwe kijk op de manier van pijpen en toebehoren verkopen. Het moet meer gepromoot worden als een lifestyle product, iets waar je de tijd voor moet nemen in de vluchtige tijd van vandaag. Op die manier zou pijproken terug voet aan wal kunnen krijgen, de sigaar doet het al langer op die manier goed.

Ik vrees dat de pijprook wereld de juiste soort mensen mist om het op die manier terug te brengen. Bedankt voor die cijfers, Fosiel, ik had geen idee van hun bestaan.
Dit ziet er inderdaad somber uit. Ik denk niet dat het gedaan is met deze hobby of met het roken in het algemeen. Roken word door de overheid hier in Nederland behoorlijk tegen gewerkt op allerlei manieren waardoor veel mensen stoppen met roken. Echter waar een hobby is zit geld, niet voor de grote fabrieken in Europa maar wel voor de kleine ondernemingen en fabrieken in het buitenland.

Hierdoor zal altijd een markt zijn voor de rokers/pijprokers.

Gebruikersavatar
Nekker
Erelid
Berichten: 5097
Lid geworden op: 29 jul 2010 21:16
Locatie: Duffel

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Nekker »

Dat is mijn grootste vrees, maar tevens ook mijn grootste hoop, Animalis. Schaarste = exclusiviteit = luxeproduct = kostelijk. Wellicht zal de markt uitgedund worden tot er enkel nog kwaliteitsproducten overblijven. Maar aan die exclusiviteit zal een groot prijskaartje hangen. Over prijzen van pijpen heb ik wat minder bang, door de overproductie van een decennia hebben zijn er meer dan voldoende op voorraad om de prijzen te kunnen blijven drukken.
Groet, Nekker

.°. Het licht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet begrepen .°.

Gebruikersavatar
Eliminator
Moderator
Berichten: 15208
Lid geworden op: 25 okt 2010 09:34
Locatie: Pijnacker

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Eliminator »

De voorraad pijptabak in de gemiddelde Nederlandse tabakswinkel schept weinig vertrouwen, gezien deze cijfers is dat ook niet zo gek.
Gelukkig lijkt het in Duitsland, de States en ongetwijfeld andere landen nog best hoopvol als je de winkels ziet (online of van bezoekjes van forumleden, zo zag ik vandaag hier ook weer een leuk filmpje van Remon) wat me doet afvragen of de cijfers daar ook zo schrikbarend zakken ?!
Niet dat dat de situatie hier doet vergeten, maar het schept hoop voor de tabaksmogelijkheden in de toekomst.
Afbeelding

Animalis

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Animalis »

Nekker schreef:Dat is mijn grootste vrees, maar tevens ook mijn grootste hoop, Animalis. Schaarste = exclusiviteit = luxeproduct = kostelijk. Wellicht zal de markt uitgedund worden tot er enkel nog kwaliteitsproducten overblijven. Maar aan die exclusiviteit zal een groot prijskaartje hangen. Over prijzen van pijpen heb ik wat minder bang, door de overproductie van een decennia hebben zijn er meer dan voldoende pijpen.
Schaarste = exclusiviteit = luxeproduct = kostelijk. Klopt inderdaad. Hopen op een beter toekomst zullen we maar zeggen

metaltommy
Berichten: 2035
Lid geworden op: 20 sep 2010 04:39
Locatie: Zuidwolde (DR)

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door metaltommy »

je kan het ook zo zien het is altijd nog ruwweg 4x zoveel als pruimtabak ( 4 ton/pj) :mrgreen: desalniettemin deel ik de meningen..
Groet,
Tom

Gebruikersavatar
Gypscoprotheres
Berichten: 1949
Lid geworden op: 07 feb 2010 22:08
Locatie: Rotterdam
Contacteer:

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Gypscoprotheres »

Het is een feit dat het pijproken de laatste jaren achteruit is gegaan, MAAR er is natuurlijk ook een soort van evolutie aan de gang wat betreft de pijproker.

De pijproker van vroeger en de pijproker van nu verschillen op een aantal vlakken. In plaats van alleen de tabak te roken die te verkrijgen is bij de plaatselijke tabakswinkel op de hoek, wordt er nu ook massaal uit het buitenland besteld. Ook denk ik dat een groot deel van de pijprokers van toen, langzamerhand aan het uitsterven is. Dit was een veel grotere groep en dat kan de snelle daling van het aantal ton tabak verklaren.

De "moderne" pijproker is dan misschien in een kleiner aantal, maar ik zou van deze specifieke groep ook wel eens het aantal ton tabak willen zien en dan inclusief hetgeen er in het buitenland gekocht is. Het zou me niets verbazen dat het aantal van deze groep langzaam aan het stijgen is.

Mede door dit forum, denk ik dat minder pijprokers het pijproken opgeven en dat komt het aantal pijprokers ook weer ten goede.

Misschien ben ik een beetje te optimistisch... De waarheid zien we over een paar jaar wel als we óf nog gewoon in Nederland pijptabak kunnen kopen óf hiervoor naar Duitsland moeten. :) (weer een goede reden om de wat grotere zaken op te zoeken ;) )

esdee

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door esdee »

Ik moet zeggen dat de allerbeste methode mij lijkt: meer roken in het openbaar.

Hoewel ik een sterke interesse had in pijproken en het wou proberen, heb ik toch lang zitten treuzelen en wat moed moeten verzamelen om een winkel binnen te stappen en mij wat rookgereedschap aan te schaffen (25j). Gelukkig was de dame in kwestie zeer behulpzaam, wat wel wat scheelt...

Dusja het oude-lullen syndroom uit de mensen hun hoofd praten lijkt me het beste voor de toekomst van het pijproken.

Gebruikersavatar
Mikali
Berichten: 1127
Lid geworden op: 21 sep 2011 16:57
Locatie: Ranst

Re: Pijproken terug aan de man brengen...

Bericht door Mikali »

Elke keer ik onder mijn middag pauze ga wandelen richting Meir krijg ik ook altijd starende blikken van de mensen ( jongeren vooral). Het leuke is dan wel dat je ze ziet snufflen LOL ;p
"Een tevreden pijproker is geen onruststoker"

Plaats reactie