DR HANDCRAFTED

Alles over de pijp zelf...
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Martin Romijn
Berichten: 4243
Lid geworden op: 23 sep 2009 14:19
Locatie: Leerdam
Contacteer:

DR HANDCRAFTED

Bericht door Martin Romijn »

Onlangs kennis gemaakt met deze in Nederland wonende, van oorsprong Amerikaanse pijpenmaker.
Na wat van zijn werk te hebben gezien besloot ik door hem een pijp te laten maken.

Even knippen en plakken

Ik zag een tijdje geleden een pijp voorbijkomen die me zeer aansprak. Deed me denken aan een nr. van Johnny Cash : Ring of fire. Ik ben een groot fan van de man in black en speelde al een tijdje met de gedachte om een "Johnny Cash memorial" pijp te laten maken. Dus contact met de maker opgenomen en hij heeft deze flame poker naar mijn wensen gemaaakt. Ben er zeer tevreden mee. Betere foto's volgen evenals een verlag over de rookeigenschappen.

Nu dus even wat over de rookeigenschappen en de pijp op zich:
Ik heb de pijp nu pas 1x gerookt, dus eigenlijk zou ik nog geen goed oordeel kunnen vellen...maar toch...
Wat mij ten eerste opviel, ik ben iemand die een pijp rookt terwijl die tussen de kaken is geklemd, nu dacht ik dat deze pijp zich daar niet voor zou lenen. Mis!!... de pijp is dusdanig qua verhouding en balans dat ik hem probleemloos in de mondhoek kan laten hangen. Okay, het is een fors formaat kop, maar die van mezelf is ook nogal aan de maat dus dat komt mooi uit.
Goed, de eerste keer de pijp voor de helft gevuld met HU - Edward G. De ketel is voorzien van een inrookpasta, normaal gesproken zou ik hem gelijk volproppen maar aangezien deze ketel 4,5 cm diep is, hou ik het even bij een halfje.
Goed, aanvuren dan maar en gaan...
Nou dat halve pijpje ging lang mee...koste me een aardig poosje om de pijp leeg te roken maar dat was zeker niet vervelend.
Geen last van nare bijsmaakjes, al die tijd lekker wat kunnen werken aan een tamper zonder last van de kaken te krijgen en door het compacte formaat zat de pijp ook niet in de weg. Zeker een veelbelovende start!
Het mondstuk is van acryl, maar voelt goed aan. Fijn van formaat, niet te dik. Button is fijntjes, wat ik prettig vind, genoeg om achter de tanden de nodige grip te geven zonder storend aanwezig te zijn. Het "slot"...euh..hoe heet dat ook al weer in het nederlands ?? afijn...het sleufje in het mondstuk is mooi naar binnen geveild, een detail dat nog wel eens vergeten wordt of waar weinig aandacht aan wordt gegeven. Al met al een mondstuk waar aandacht aan is besteed en dat merk je.
De boring is "spot on"....top dus...Geen rare bijgeluiden, gaatje zit precies in het midden op de bodem. De pijp laat zich makkelijk leegroken. De afwerking, tja...wat kan ik daar van zeggen. We hadden afgesproken dat deze pijp geen glad, strak pijpje zou worden...paste niet in de stijl. Dwayne zou deze pijp een look geven, zoals hij zelf zei; Like it's been around.
Dat sprak me wel aan...een nieuwe pijp. maar dan met de uitstraling alsof 'ie al een tijdje meegaat.
Nou, dat is zeker gelukt!! De donkere stukken zijn dus niet mooi en strak egaal gekleurd...maar zijn hier en daar wat transparanter...alsof er al wat slijtage opzit. Super, geeft de pijp een mooie uitstraling. Tja..wat kan ik er verder van vertellen...Ik vind het gewoon een geweldig pijpje, ben er blij mee!!

Nu nog even een foto en een link naar de site van DR Handcrafted : http://www.etsy.com/shop/DRHandcrafted
ook te volgen op instagram onder de naam DRHandcrafted

O...en nog even voor de duidelijkheid: Ik heb geen aandelen, belangen of whatever...wil gewoon even het werk van deze
pijpenmaker onder de aandacht brengen.
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Laatst gewijzigd door Martin Romijn op 27 feb 2014 17:15, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding Pijpmaker.

Gebruikersavatar
smoorder
Dichter des Forum
Berichten: 1263
Lid geworden op: 23 apr 2009 12:43
Locatie: Mechelen B

Re: DR Handcrafted

Bericht door smoorder »

'n fijne pijp, Martin,
niet in de zin van "klein maar fijn" :),
maar fijn van uitzicht en uitstraling;
't ziet er naar uit dat dit een favorietje kan worden !
H.

Godfrey59

Re: DR Handcrafted

Bericht door Godfrey59 »

Mooi gemaakt en de andere die op zijn site staat ziet er ook goed uit . Zijn er ook meerder foto,s van zijn werk of iedere keer maar 1 stuks op Etsy ?

Godfrey

Gebruikersavatar
Martin Romijn
Berichten: 4243
Lid geworden op: 23 sep 2009 14:19
Locatie: Leerdam
Contacteer:

Re: DR Handcrafted

Bericht door Martin Romijn »

Godfrey59 schreef:Mooi gemaakt en de andere die op zijn site staat ziet er ook goed uit . Zijn er ook meerder foto,s van zijn werk of iedere keer maar 1 stuks op Etsy ?

Godfrey
op dit moment volgens mij 1 pijp beschikbaar....meer in de maak
Afbeelding Pijpmaker.

Gebruikersavatar
Martin Romijn
Berichten: 4243
Lid geworden op: 23 sep 2009 14:19
Locatie: Leerdam
Contacteer:

Re: DR Handcrafted

Bericht door Martin Romijn »

smoorder schreef: 't ziet er naar uit dat dit een favorietje kan worden !
H.
Dat vermoeden heb ik ook !
Afbeelding Pijpmaker.

Arclaud
Berichten: 1406
Lid geworden op: 02 jan 2012 23:28
Locatie: Antwerpen

Re: DR Handcrafted

Bericht door Arclaud »

Ferme pijp! Ik ben een fan van pokers en ooit komt er ook eentje met zo'n gigantische ketel, misschien wel van deze maker... :)
Het leven is wat onze gedachten ervan maken.

Gebruikersavatar
Bommel
Berichten: 14979
Lid geworden op: 11 okt 2009 16:32
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: DR Handcrafted

Bericht door Bommel »

Het is dat ik geen hoofd heb voor zo'n ferme pokert want anders......
Mooie recensie, vertaalt in tevredenheid.
Afbeelding

Gebruikersavatar
xGORRIT
Berichten: 110
Lid geworden op: 12 feb 2013 13:21
Locatie: 's-Gravenhage

Re: DR Handcrafted

Bericht door xGORRIT »

Hoi Martin,

Ik ben blij dat je dit onder de aandacht brengt.
Zeer terecht als je het mij vraagt.
Ik volg DRHandcrafted ook al een tijdje op Instagram en mijn oog was op een van zijn handgemaakte pijpen gevallen.
Ik heb hem vorige week maandag besteld en kreeg hem dinsdag op de deurmat.
Hij had er zelfs wat "goodies" bijgedaan (een flinke zak tabak en een gratis tamper).
Je kunt merken dat dit iemand is die dit met zorgvuldigheid en liefde doet.
Ik ben bijna klaar met de pijp in te roken en kan je zeggen dat dit zonder twijfel mijn favoriete pijp is.
Ook ik klem de pijp graag tussen de kaken als ik aan het werk ben met het een of het ander.
En deze pijp is zo licht, dat dat prima gaat.
Ik wil in de toekomst graag een poker aanschaffen, en ik weet door wie ik die laat maken.
Godfrey59 schreef:Mooi gemaakt en de andere die op zijn site staat ziet er ook goed uit . Zijn er ook meerder foto,s van zijn werk of iedere keer maar 1 stuks op Etsy ?

Godfrey
Bij de reviews kun je de eerder gemaakte exemplaren zien:
https://www.etsy.com/nl/shop/DRHandcraf ... ab_reviews
Onder de foto's heb je miniaturen met meer foto's.

Gr. Jorrit

Gebruikersavatar
St Patrick
Berichten: 4504
Lid geworden op: 20 nov 2010 12:54
Locatie: Ermelo e.o.

Re: DR Handcrafted

Bericht door St Patrick »

Niiiiccceeee.... helemaal my cup of tea... Staat je erg goed!

:B
*****Wie de pijp niet rooken kan, heeft er het Vermaak niet van*****

Gebruikersavatar
dewitte
Berichten: 1012
Lid geworden op: 16 apr 2012 19:57
Locatie: Lier

Re: DR Handcrafted

Bericht door dewitte »

Bedankt voor de info Martin. Ik vind het boeiend om ook het werk van minder bekende pijpenmakers te zien.
Zelf ben ik zo al op David Jones gestuit en zijn poker die ik heb is een heel goede roker. Het is fijn om te weten
dat je ook voor weinig geld heel goede pijpen kunt scoren. Ik ga Dwayne zijn werk zeker volgen.

Gebruikersavatar
Martin Romijn
Berichten: 4243
Lid geworden op: 23 sep 2009 14:19
Locatie: Leerdam
Contacteer:

Re: DR Handcrafted

Bericht door Martin Romijn »

St Patrick schreef:Niiiiccceeee.... helemaal my cup of tea... Staat je erg goed!

:B
Dat dacht ik wel, dat jij dat mooi zou vinden :wink:
Er staat net weer een nieuwe poker op zijn etsy site zag ik....qua model wel zo'n beetje hetzelfde.
Afbeelding Pijpmaker.

Gebruikersavatar
Timmy
Berichten: 452
Lid geworden op: 30 sep 2013 13:57
Locatie: Beuningen gld

Re: DR Handcrafted

Bericht door Timmy »

Schitterend! Daar gaan we achteraan....

En geregeld.... pijp nr 25 van Dwayne gaat op de post...... kunnen we potje poker doen....

Gebruikersavatar
Martin Romijn
Berichten: 4243
Lid geworden op: 23 sep 2009 14:19
Locatie: Leerdam
Contacteer:

Re: DR Handcrafted

Bericht door Martin Romijn »

Timmy schreef:Schitterend! Daar gaan we achteraan....

En geregeld.... pijp nr 25 van Dwayne gaat op de post...... kunnen we potje poker doen....
:lol:
Afbeelding Pijpmaker.

Plaats reactie