Tabakspot

De gadgets die het pijproken extra leuk maken...
User avatar
pijpliefhebberrobin
Posts: 1695
Joined: 23 Mar 2011 18:41

Tabakspot

Post by pijpliefhebberrobin »

waar kan er een niet al te moderne tabakspot gekocht worden voor niet al te veel geld.(ik hou van oude dingen. kijk maar naar de aansteker van mij.)

metaltommy
Posts: 2035
Joined: 20 Sep 2010 04:39

Post by metaltommy »

marktplaats lijkt me een optie
http://kopen.marktplaats.nl/search.php? ... search.y=0

rommelmarkt, braderie ...

User avatar
St Patrick
Posts: 4504
Joined: 20 Nov 2010 12:54

Post by St Patrick »

Op het PRF bij de marktplein Topic... Of idd op markplaats of ebay. Willem Schimmel heeft ze volgens mij ook staan en Danpipe heeft er sowieso een aantal zeer mooie in het assortiment. Dus keuze genoeg lijkt mij... :lol:
:B

User avatar
pijpliefhebberrobin
Posts: 1695
Joined: 23 Mar 2011 18:41

Post by pijpliefhebberrobin »

St Patrick wrote:Op het PRF bij de marktplein Topic... Of idd op markplaats of ebay. Willem Schimmel heeft ze volgens mij ook staan en Danpipe heeft er sowieso een aantal zeer mooie in het assortiment. Dus keuze genoeg lijkt mij... :lol:
:B
zutphen zit de winkel toch?

robvoorburg
Posts: 12670
Joined: 18 Sep 2010 12:54

Post by robvoorburg »

Het stadium van de tabakspot ligt lang achter me. Er staan tegenwoordig teveel tabakken open, dat ik met 1 pot niet toe zou komen.
De tabak in het blikje bewaren bevalt goed en je bent er mobieler mee.
Sommigen gebruiken weckpotten, hierover staat op dit forum de nodige informatie.

Tabak donker bewaren en af en toe nalopen dat deze niet te droog wordt.
De potten die ik vroeger had voldeden eigenlijk minder dan de blikjes.

User avatar
multiballs
Posts: 1231
Joined: 05 Apr 2010 22:18

Post by multiballs »

ik gebruik kleine plastic afsluitbare bakjes,
veel makkelijker ten opzichte van 1 grote pot.....

User avatar
Pieter
Posts: 1203
Joined: 31 May 2011 13:19

Post by Pieter »

Ja, ik kan mezelf eigenlijk niet voorstellen dat ik ooit genoeg tabak van één soort zou kunnen kopen om zo'n pot te kunnen vullen.

User avatar
Marco big-ben
Posts: 269
Joined: 04 Jun 2014 12:04

Re: tabakspot kopen.

Post by Marco big-ben »

Even naar de kringloop winkels,tweedehands zaken, rommelmarkten hier koop je ze voor een schijntje,..

marktplaats is op zich oké maar meestal aan de prijs,..

kiske

Re: tabakspot kopen.

Post by kiske »

Mijn 2 favorieten heb ik altijd in een tabakspot zitten. In verhouding tot de tabak is zo'n pot veel te groot. Echter is het dan makkelijk losmaken en door de grote deksel makkelijker stoppen zonder morsen. Er zit nooit langer dan 2 weken voorraad in dus de tabak droogt niet uit en blijft op kwaliteit ondanks dat ik glazen potten heb.

Gekocht bij de Action voor 2€ per stuk en er past 250 gram in, bij mij echter nooit meer dan 100 gram.

User avatar
Cousteau
Posts: 103
Joined: 10 Jun 2014 20:50

Re: tabakspot kopen.

Post by Cousteau »

Ik denk dat OP inmiddels wel is voorzien (zie startdatum 2011 :lol: )

kiske

Re: tabakspot kopen.

Post by kiske »

:mrgreen:

User avatar
Marco big-ben
Posts: 269
Joined: 04 Jun 2014 12:04

Re: tabakspot kopen.

Post by Marco big-ben »

Ja verdomd, niet gezien,...

User avatar
Bananabox-Ninja
Posts: 4770
Joined: 29 Aug 2012 13:04

Re: tabakspot kopen.

Post by Bananabox-Ninja »

No worries, Robin zit nog steeds op het forum :)

User avatar
The_Undertaker
Administrator
Posts: 8857
Joined: 22 Nov 2012 17:37

Re: tabakspot kopen.

Post by The_Undertaker »

Bananabox-Ninja wrote:No worries, Robin zit nog steeds op het forum :)


Nergens stond dat iemand dacht dat ie niet meer op het forum zou zitten, toch? ;) :lol:

User avatar
Bananabox-Ninja
Posts: 4770
Joined: 29 Aug 2012 13:04

Re: tabakspot kopen.

Post by Bananabox-Ninja »

Klopt maar er zijn soms van die posts waarvan de poster al jaren niet meer op het forum is geweest.

User avatar
The_Undertaker
Administrator
Posts: 8857
Joined: 22 Nov 2012 17:37

Re: tabakspot kopen.

Post by The_Undertaker »

Bananabox-Ninja wrote:Klopt maar er zijn soms van die posts waarvan de poster al jaren niet meer op het forum is geweest.
Dat is 100% waar.

User avatar
MfOx
Posts: 1787
Joined: 21 Apr 2012 15:15

Re: tabakspot kopen.

Post by MfOx »

Onder desbetreffende naam... :twisted: :D

pruimer
Posts: 62
Joined: 03 Aug 2014 17:03

Verpakking - een tabaksdoos?

Post by pruimer »

tabak moet natuurlijk goed dicht, liefst vacuum, in een goedkope vorm verpakt aan de klant worden aangeboden.

Mij valt op dat tabak in blikjes altijd wel goed vers en vochtig bij mij als gebruiker terecht komen, in pouches is dit iets minder het geval.

Maar is een blik eenmaal geopend dan is mijn ervaring dat het snel gaat met uitdrogen. Vooral als je graag meerdere tabakken afwisselt krijg je een blik niet in een week op.

Maar volgens mij komt dit uitdrogen door de papiertjes die als binnenverpakking worden gebruikt. Die nemen het vocht uit de tabak op. Het geeft een schoon uiterlijk dat wel.

Dus daarom ben ik druk op marktplaats aan het kijken voor een oude tabaksdoos. Koper of zilver. Die metalen werden niet voor niets gebruikt, ze houden je inhoud vers. En het staat mooi zonder schrikstickers. En daar dan de voorraad voor de dag in doen en niet meer dan dat.

Gebruiken jullie een tabaksdoos?

User avatar
dinck
Posts: 2880
Joined: 27 Apr 2013 14:34

Re: Verpakking - een tabaksdoos?

Post by dinck »

Nee, geen tabaksdoos maar voor mijn thee heb ik verschillende tinnen bussen die verrassend goed afsluiten.

Dit model is voor tabak minder geschikt, de dop is een maatbekertje
Image

maar dergelijke zou je ook goed voor tabak kunnen gebruiken
ImageImage

PJ
Posts: 71
Joined: 28 Jan 2010 19:39

Re: Verpakking - een tabaksdoos?

Post by PJ »

Ik gebruik een flakeblikje, die ik in een mooie leren pouch doe. Het is voor een dag of paar dagen en dat werkt prima. Nadeel van die oude tabaksdozen is dat ze net zo slecht sluiten als andere metalen verpakkingen (=blikjes). Een tijdje waren antieke bakelieten doosjes met draaisluiting ook een rage en gingen ze op ebay voor kleine fortuinen van de hand.

Voor langer bewaren gebruik ik of weckpotten of jampotjes.

User avatar
Ribbon
Posts: 4312
Joined: 29 Mar 2010 19:45

Re: Verpakking - een tabaksdoos?

Post by Ribbon »

Geopende verpakkingen bewaar ik in een afsluitbare Tupperware-bak. Verder heb ik een drietal weckpotten staan waar losse tabak in zit. Bevalt uitstekend.

User avatar
janneman
Posts: 6356
Joined: 14 Feb 2009 17:17

Re: Verpakking - een tabaksdoos?

Post by janneman »

De echte tabaksdozen die ik van vroeger ken (koper of zilver) hielden tabak zeker niet vochtig, die dingen sloten maar matig. Truc is dat vroeger veel tabakken ook wel wat droger waren dan de gesausde tabakken van nu (denk aan baai of semois tabakken), en tegelijk waren huizen met haarden, kolen of gasverwarming een stuk vochtiger dan huizen met centrale verwarming nu. Maar het voornaamste was toch dat zie blikken doorgaans voor een dag-voorraad bedoeld waren; 's morgens vulde je een tabaksblik met tabak uit een goed sluitende en eventueel van spons voorziene tabakspot, en één dag ging dan wel. Tabakl goedheuden deed je in de grote tabakspot, en meenemen en stoppen deed je vanuit en tabaksblik. Hert systeem werkt goed als je maar één tabak rookt, maar nu wel allemaal een handvol tabakken of meer tegelijk open hebben wordt dat wel wat onhandiger...

Het papier zorgt meer voor een dempen van al te grote schommelingen in vochtigheid, dan dat tabak er echt sneller van uitdroogt; in een goed sluitend blikje heeft het papiertje dezelfde vochtigheid als de tabak, en zo zit er in elk geval wat extra vocht in het blik. Als je het papier weghaalt droogt de tabak sneller uit. Als je het papier vervangt door een plastic zakje, dan blijft hij wel beter vochtig. Mijn ooit zo geliefde Danish, Scottish en Irish blends van Niemeyer zaten inderdaad in zo'n plastic binnenzak.

User avatar
Eliminator
Moderator
Posts: 15221
Joined: 25 Oct 2010 09:34

Re: Tabakspot

Post by Eliminator »

‘Tabakspot’ en ‘verpakking, een tabaksdoos’ topics samengevoegd

User avatar
Marielle32
Posts: 1662
Joined: 05 Sep 2014 22:39

Re: Tabakspot

Post by Marielle32 »

Eliminator wrote:‘Tabakspot’ en ‘verpakking, een tabaksdoos’ topics samengevoegd
Moet mijn doos daar ook nog bij? [emoji23]

User avatar
Eliminator
Moderator
Posts: 15221
Joined: 25 Oct 2010 09:34

Re: Tabakspot

Post by Eliminator »

:lol: :lol:

User avatar
Arno
Posts: 8003
Joined: 24 Aug 2010 14:14

Re: Tabakspot

Post by Arno »

Marielle32 wrote:
Eliminator wrote:‘Tabakspot’ en ‘verpakking, een tabaksdoos’ topics samengevoegd
Moet mijn doos daar ook nog bij? [emoji23]
Image

User avatar
Bommel
Posts: 15001
Joined: 11 Oct 2009 16:32

Re: Tabakspot

Post by Bommel »

Arno wrote:
Marielle32 wrote:
Eliminator wrote:‘Tabakspot’ en ‘verpakking, een tabaksdoos’ topics samengevoegd
Moet mijn doos daar ook nog bij? [emoji23]
Image
:-T



[-X


Daar mogen de tabaks......ahum dozen, blikken enzo in.

pruimer
Posts: 62
Joined: 03 Aug 2014 17:03

Re: Tabakspot

Post by pruimer »

Bedankt Janneman voor de inzichten.

Met de tabaksdozen op marktplaats word flink gesjoemeld en gedaan, heb gisteren de hele dag zitten handelen maar werd zoveel opgelicht dat ik geen doos heb bemachtigd.

Ik gebruik graag een tijdlang een tabak die me bevalt en die gaat dan achter elkaar op afgewisseld met een tabak uit een blikje of zo 1 keer per dag.

Maar ik wil graag voor als ik de deur uitga iets hebben waarin ik wat van mijn dagelijkse portie kan meenemen. Zonder dat ik verraad wat erin zit of last heb van priemende waarschuwingsteksten. Ik heb nog wel een wortelnoten snuifdoos waar een beetje tabak in zou passen maar die is toch wat te klein en sluit niet goed - zit je broekzak vol tabak.

Het is in ons huis van 1865 nog behoorlijk vochtig. Ik bewaar al mijn tabak op een plek waar de CV niet is en waar ook geen buizen lopen. We zijn nogal warmbloedig dus stoken ook niet als een gek.

Blijft tabak goed vochtig in een houten kistje? Ik heb nog iets gevonden hier wat als tabaksdoos kan dienen, een houten kistje van binnen bekleed met stof.

Arclaud
Posts: 1406
Joined: 02 Jan 2012 23:28

Re: Tabakspot

Post by Arclaud »

Gespot in het huis van Monet:

Image

User avatar
GR69
Posts: 2151
Joined: 26 Jul 2021 20:03

Re: Tabakspot

Post by GR69 »

:D een 'eikeltje' gevonden. Ga hem kado doen aan het dispuut van mn neefje. Daar wordt tegenwoordig pijp gerookt tijdens de dispuut vergadering...yes I am guilty..😉
Heb ze wat pijpen, die ik toch niet rookte, nette estates, kado gedaan. Omdat het pijproken ze beviel.


Image