Onlangs was ik op toeristentrip naar Amsterdam en toevallig kwam ik langs de Prinsengracht waar zich een pijpspeciaalzaak bevond.
Bij bezoek leek de winkel vooral gespecialiseerd te zijn in kleipijpen (of stenen pijpen zoals we die in België noemen). Ik heb van de verkoper een mooie historiek gekregen van de kleipijpen, en heb me er eentje aangeschaft. Het leukste van al was dat de pijp die ik kocht vervaardigd was door een pijpenmaker die op 5 minuten van mijn deur gevestigd is (De Bevere in Kortrijk). Volgens de verkoper zou de pijp die ik kocht in de jaren 50 vervaardigd zijn, het bedrijf bestaat namelijk al vele jaren niet meer.
Hier onder een foto van de pijp; die komt uiteraard met een (lange) steel, redelijk afwijkend van de meer courante kleipijpen waar de steel ook in klei is en 1 stuk vormt met de pijp.
Ik heb ze nog maar 2 keer opgstoken, dus een echte kwalitatieve conclusie kan ik er nog niet over vellen.
Wat zijn jullie ervaringen met kleipijpen?
