Aroma: zongedroogd fruit, rum en chocolade.
Bevat: Kentucky, Black Cavendish, Virginia en Perique.
Deze tabak komt volgens TB van Kohlhase&Kopp, ik meen mij te herinneren dat het merk van origine gewoon UK was.
En zo ruikt en rookt deze dan ook een lichte Engelse mixture. Mild staat ergens. Laat je door mild niet op het verkeerde been zetten, wanneer je nog niet gewend bent rustig te roken, dan wordt dat afgestraft met tongpijn, want de tabak is niet vergevingsgezind.
De beschrijving van deze tabak behelst slechts het roken van de eerste pijp van deze mixture, dus is hooguit een indicatie, een eerste indruk. Hiervoor heb ik weer eens een Dunhill pijp van stal gehaald die ik in tijden niet gerookt heb, maar bij zo'n typische Engelse mixture leek mij dat gepast.
Bij opening van het blikje komt je een fris zurige/fruitige lucht tegemoet, niks overdreven, hooguit licht aangezet.
Dat fruitige verdwijnt gelukkig tijdens het roken en maakt plaats voor een aangename, geurige lucht van tevreden brandende tabak, zoals ik me dat van Engelse tabak herinner. Het brandt makkelijk, een witte as achterlatend.
Robert Mc Connell is niet het eerste beste merk, het staat garant voor tabak van uitstekende kwaliteit.
Ik betaalde € 12,50 voor 50 gram.
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... =G&TID=972
