Generaal

Voor dat broodnodige 'ons-kent-ons' gevoel...
Bruyère
Berichten: 256
Lid geworden op: 10 feb 2010 20:29
Locatie: Mechelen - België

Re: Generaal

Bericht door Bruyère »

Mechelen groet u... Welkom !
Naar het schijnt zijn er ook niet-pijprokers... Raar...

Gebruikersavatar
pipealicious
Berichten: 281
Lid geworden op: 14 nov 2011 22:48
Locatie: Antwerpen

Re: Generaal

Bericht door pipealicious »

Welkom generaal. Wat zijn je favoriete tabakken/pijpen?

Schop
Berichten: 25
Lid geworden op: 12 mar 2012 23:54

Re: Generaal

Bericht door Schop »

Hoi Generaal, welkom!

Gebruikersavatar
Generaal
Berichten: 866
Lid geworden op: 06 mar 2012 19:31
Locatie: Bilzen, Limburg, Belgie

Re: Generaal

Bericht door Generaal »

pipealicious schreef:Welkom generaal. Wat zijn je favoriete tabakken/pijpen?
Gegroet terug,
Als opnieuw startende pijproker, heb ik me na heel wat leeswerk, waarvoor ik zeker Jan bedank voor z'n heldere toelichtingen, het volgende rookgenot in m'n bezit.
Uiteraard moet ik de meeste dingen nog verder inroken, maar dat zal wel lukken na 'n baal of 5 tabak!
Ik zal ten gepaste tijde m'n collectie foto documenteren, maar hier alvast 'n opsomming:

1) m'n 1de pijp uit m'n studententijd, ruim 30jaar geleden: 'n klein mormel, buldog type, zwart, lichte bent, gerustificeert, er staat 'n Hoofdletter B, wit omcirkeld, Big Ben Junior 551, metalen onding eruit gegooid, zonder filter, past misschien wel 'n 4mm filter in. Maar het rookt wel goed en je kan het bijna achter je oor steken om op te bergen!

2) m'n 2de pijp uit m'n studententijd: Terminus 2751, 3/4 bent, maar deze dien ik op te zuiveren.
nadeel is het speciaal rookkanaalsysteem, moeilijk om zuiver te maken en ook geen ragger erdoor tot in de ketel.

3) Eentje met 'n ventilatiesysteem in de steel, te voorzien van 'n 4mm papierfilter, recht, zooi!!

Dan de recente aanwinst:

1) Angelo 3/4 bent, 'n goedkoop ding van 25 euro, dat goed rookt, goed geboord is. 9mm filter.
2) Lorenzo, lichte bent, 991, 'n hele blok hout, maar vind het design geweldig, filterpijp, die goed geboord is en waarvan de delen goed aansluiten.

3) Neerup handmade by Peder Jeppesen, heel mooie grain, 1/3 bent, genummerd als 1, waar je 'n baal tabak in kan stoppen, verder zit ik 'n beetje verveeld, dat ik achteraf heb gezien dat het rookkanaal wel uitkomt onder in de ketel, maar dat het naar de steel toe boven uitkomt, of dit nu 'n fout is of dat ze bij Neerup dit zo altijd uitvoeren, weet ik nog niet, maar kom er wel achter. Dit is voorlopig de enige waar ik 'n beetje 'n wrang gevoel bij heb, ook heb ik gemerkt nadat ze de eerste keer heb gerookt, er 'n kauwgom achtige substantie in het rookkanaal aan de ketel zat, flink moeten peuteren om die smeurie weg te krijgen, 9mm filter.

4)Butz Choquin , mat zwarte, lichte bent, MIGNON, 1562, heerlijk rokend kleinnood, metalen onding er meteen uitgekeild en 9mm filter erin gestoken, eerst geprobeert met 'n adaptor, maar dan ontstond er 'n holle ruimte tussen het rookkanaal en de steel. Ook vond ik dat het mondstukafwerking niet zo netjes was, maar ze hadden maar 1 pijp van dit model.

Ik had nog 'n waardebon van onder de kerstboom van Tabaco Claes Hasselt. Ik had hun op voorhand 'n email gestuurd ivm informatie over hun Winslow collectie en of ze de Tsuge Fatboy konden krijgen, nooit iets van terug gezien, dit ook aangehaald bij het winkel bezoek. Bij het winkelbezoek vond ik dat de pijpenkeuze die ze er hadden maar belabberd was, en bij thuiskomst merkte ik dat ze zo slordig waren geweest om de verkeerde doos (andere nr) erbij af te leveren en na ff googlen merkte ik dat ze me ook voor ruim 30€ door de neus geboord hadden!! Dus daar zien ze me NOOIT meer!!

Gelukkig rookt het pijpje fantastisch!

5) Big Ben Café noir 033, 1/3 bent, ZEER mooie grain, wauw, appelmodel, filter 9mm, rookt geweldig.
6) Winslow Crown Viking, recht, deel gerustificeerd, rest mooie grain, 9mm filter, rookt prima!

Wat tabakken betreft, zit ik nog in de trail fase:

100gr oude brugge, cherry
100gr Troost Aromatic Cavendish
50gr Troost slices, nog even mee wachten om dit te ondernemen.
50gr Mc Lintock premium class, Amaretto
50gr Borkum Riff, Bourbon Whiskey
50gr Amphora Full Aroma
50gr WO Larsen Golden Dream
50gr Mac Baren mixture Scottish Blend
200gr Coopvaert Naturel

De meeste van deze aankopen heb ik bij Haddocks Maastricht gedaan en denk dat dit ook zo zal verder lopen, Paul is 'n fantastische gast en weet waarover hij spreekt, zeer ruim aanbod, super service!!

ziezo, even de stand van zaken.
Veel rookgenot gewenst en hou de vlam in de pijp!
De enige reis waar de reis mooier is dan de bestemming, is de levensreis.
Time is money, but with hobby you need them both.

Gebruikersavatar
Eliminator
Moderator
Berichten: 15199
Lid geworden op: 25 okt 2010 09:34
Locatie: Pijnacker

Re: Generaal

Bericht door Eliminator »

Als je wilt kun je voor deze opsomming eigen topics aanmaken bij de 'persoonlijke collectie's'

voor pijpen : http://www.pijprokersforum.nl/viewforum.php?f=41
voor tabak : http://www.pijprokersforum.nl/viewforum.php?f=48
Afbeelding

Gebruikersavatar
Generaal
Berichten: 866
Lid geworden op: 06 mar 2012 19:31
Locatie: Bilzen, Limburg, Belgie

Re: Generaal

Bericht door Generaal »

Eliminator schreef:Als je wilt kun je voor deze opsomming eigen topics aanmaken bij de 'persoonlijke collectie's'

voor pijpen : http://www.pijprokersforum.nl/viewforum.php?f=41
voor tabak : http://www.pijprokersforum.nl/viewforum.php?f=48
Thnx voor de toelichting, Eliminator.
Als ik es rustig in de mood ben om m'n fototoestel ter hand te nemen en 'n gepast decor en belichting op te stellen, komt het er in het opgegeven topic.
De enige reis waar de reis mooier is dan de bestemming, is de levensreis.
Time is money, but with hobby you need them both.

Gebruikersavatar
culann
Berichten: 1075
Lid geworden op: 09 apr 2011 13:36
Locatie: Eindhoven

Re: Generaal

Bericht door culann »

En nog een verlaat welkom Generaal!

Plaats reactie