Pagina 1 van 1

Lucifers!!!

Geplaatst: 24 mei 2016 23:14
door Paul Tummers
Een banaal onderwerp misschien, we gebruiken ze bijna allemaal denk ik, bijna zonder er bij na te denken.
Toch kwam ik er onlangs achter dat men weer iet heeft te menen moeten veranderen aan zo iets eenvoudigs als een lucifersdoosje en wel om de volgende-storende- reden; sinds jaar en dag heb ik een hoesje van aluminium om mijn lucifersdoosjes, die dingen gaan om een of andere reden anders in mijn zak gewoon stuk.
Nu ben ik door mijn voorraad Criterion lucifers heen, het waren dacht ik iets van 10 pakken die ik toen gekocht had, en mijn vrouw had een pakje lucifers uit de plaatselijke supermarkt voor me meegenomen, eigen merk.
Nu blijken deze doosjes plotseling geen 15mm hoog te zijn maar slechts 11mm. Mijn zoektocht langs andere winkels heeft ook alleen maar doosjes van 11mm hoog opgeleverd. Wie heeft een idee welke merken lucifers er nog in het oude formaat doosje verkocht worden? Geen Zwaluw lucifers want die hebben al heel lang een afwijkende maat, reden waarom ik ze nooit gekocht heb.

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 27 aug 2016 16:02
door Huub
Hallo Paul.

Je zou de site van Diamond Matches in de USA een kunnen bekijken.
Zij hebben doosjes met verschillende afmetingen.

Worden ook op Ebay.usa aangeboden.

o.a. deze
mUU6nVOorzjOiwnkL9RmgTQ.jpg
Dimensions: 2 1/8 L x 1 3/W x 1/2 H

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 27 aug 2016 18:07
door Paul Tummers
Ga ik achteraan, dank je!!

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 27 aug 2016 18:11
door Jos
Mijn Troost lucifers met hoesje. Of ze nog makkelijk verkrijgbaar zijn betwijfel ik echter :wink:
mapjeLucifers_zpse7627aba.jpg

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 27 aug 2016 22:14
door Paul Tummers
Wees daar maar zuinig op,ik denk dat het een collectors-item is!

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 28 aug 2016 12:29
door oldgreenfield

Re: Lucifers!!!

Geplaatst: 28 aug 2016 13:08
door Huub
Jos schreef:Mijn Troost lucifers met hoesje. Of ze nog makkelijk verkrijgbaar zijn betwijfel ik echter :wink:

Afbeelding
Hallo Jos,

De zogenaamde boekjes lucifers zijn in de US nog steeds te koop en worden daar ook vaak gebruikt. Er wordt vaak karton gebruikt i.p.v. hout voor het steeltje.

Ook Diamond Matches verkoop die.
glDeluxe_lg.png