Pagina 1 van 1

Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:25
door Chris DC
Binnenkort is het zover, eerste vakantie MET pijp. Mijn vraag is, welke pijp neem ik mee ? Ik ben niet van plan 4 pijpen mee te nemen, maar koop ik dan best een "mandjespijp" en rook ze ter plaatse stuk ? Of neem ik er toch 4 mee ?
Graag wat ideeen..
Thx

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:29
door Paasei
Euhm, veertien dagen naar zw woud binnenkort, en ik heb al een min-of-meer selectie gemaakt van een 6-tal pijpen, waarbij ik toch niet (te veel) kijk naar de waarde van de pijp...

edit :
Je zou natuurlijk voor een of een paar corncobs kunnen gaan, goedkoper als een mandjespijp maar wel bijna succes verzekerd.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:31
door Arclaud
Op vakantie neem ik er zeker vier mee en daar zitten mijn favorieten zeker tussen. Voor mij is een vakantie genieten, en dat kan het best met mijn geliefkoosde pijpen.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:32
door Janno
Ik zou die pijpen meenemen waar ik het makkelijkst en lekkerst uit rook. Zeker geen nieuwe mandjespijpen die ik dan op vakantie moet gaan inroken.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:33
door Arno
Corncobs :)

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:38
door Asmodeus
Op vakantie doe ik hetzelfde als wanneer ik 'zomaar' uit roken ga: ik vul mijn rooktas met minstens 10 pijpen en zo veel mogelijk blikjes tabak

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:43
door Massis
Op gewone vakanties heb ik een flightcaseje mee met daarin ergens tussen de 4 en de 8 pijpen afhankelijk van hoe lang & waarheen de reis gaat. Ook sowieso minstens 4 soorten tabak.

Als ik met de rugzak wegga beperkt de selectie zich meestal tot 2 pijpen en 2 of 3 soorten tabak.

Welke? Die waar ik zin in heb :-) Alleen met de rugzak let ik wat op dat ik niet mijn duurste pijpen meeheb omdat het toch wat risicovoller is, al heb ik er nog nooit een beschadigd...

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 16:56
door Jos
Eind van de week ga ik voor korte tijd, anderhalve week, naar Frankrijk. Ongeveer half dozijn goede pijpen gaan dan mee.
Maar het belangrijkste in dat rare buitenland is te vermijden dat men beroofd wordt. Daarom raad ik iedereen voor de pijpen zo'n radioactive/biohazard koffertje aan. Kans op beroving hiermee is dan vrijwel nihil.
pijpenkoffer_zpsad58fddc.jpg

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 18:46
door robvoorburg
Vroeger nam ik steeds veel meer pijpen mee dan ik nodig
had, gewoon voor het geval.
Hoe vaak kwam het niet voor dat ik juist die bewuste
avond een pijp wilde roken, die ik nu net niet meegenomen
had.
En als altijd teveel tabak mee, maar dat is een luxeprobleem.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 10 mei 2016 20:08
door Claude
steevast 6 stuks en eigenlijk altijd gezandstraalde.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 07:43
door Chris DC
Aan allen dank voor de tips...Ik vreesde dat ik een mal figuur zou slaan met 4 of 5 pijpen in mijn reiskoffer. Ik voel me gesterkt.. :P

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 07:58
door cipke
Meestal sta ik de dag van tevoren voor mijn kast te twijfelen. Vorig jaar kon ik geen keuze maken en nam ik ze allemaal mee :oops:

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 08:08
door Wowbagger
Ligt een beetje aan de soort vakantie, maar eigenlijk blijft alleen mijn turkse meerschuimer thuis i.v.m. kans op schade. Verder is elke pijp in mijn kast vogelvrij verklaard als het er op aan komt. Wel gaan er op vakantie steevast ook wat corncobs mee, op de een of andere manier klopt dat gewoon met het zomerse plaatje wat mij betreft.
Tip nog: ik vind het erg handig om ter plekke een tijdelijk pijprekje te maken van een eierdoosje.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 09:02
door Chris DC
Ik heb slechts 5 pijpen, dus heel lang zal het niet duren om in te pakken...

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 11:02
door teunis
Toen ik nog pijp rookte, ging op een motortocht of korte trip altijd een klein tasje met de Falcons mee. 1 steel en wel 6 koppen! Soms zelfs niet eens in een tasje, maar gewoon los in de zak (motorjaszakken zijn diep). Blikje tabak erbij en klaar.

De Falcon is een in mijn ogen zeer gewaardeerde reisgenoot.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 11:03
door Geoff
cipke schreef:Meestal sta ik de dag van tevoren voor mijn kast te twijfelen. Vorig jaar kon ik geen keuze maken en nam ik ze allemaal mee :oops:
Allemaal?! :shock: Ge rijdt dan ook met een voertuig met ruim koffer, he. :wink:

Zelf neem ik 3 of 4 pijpen mee. Ik kijk vooral naar de tabak die ik mee neem en varieer naar gelang in ketelgrootte.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 mei 2016 19:11
door wiele
Ik neem er toch ook een stuk of 6 mee. Ik steek ze in het doosje waar ze in geleverd zijn. Soms zelfs 2 per doosje om ruimte te sparen. Een van de 2 pijpen gaat dan nog extra in een zakje dat je met de meeste pijpen ook wel erbij krijgt zodat ze in het doosje niet tegen mekaar opschuren en er krassen op komen.

Ik kies naargelang de tabak. Maar meestal is dat 1 pijp voor aromatics (omdat ik die niet veel rook). Dan nog 1 flake pijp vr de avonduren en de rest is mijn hoofdpijpen: voor latakia.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 12 mei 2016 14:24
door janneman
Het hangt denk ik ook een beetje van het soort reizen af. Een reis met auto en in hotels is anders dan een reis met motor en tent. Een probleem dat ik vaak had was pijpen die niet kurk droog waren; kamperen en elke dag alles in- en uitpakken, ook als het regent, heeft de neiging om alles klam te laten worden dat niet in een waterdichte zak zit EN DAAR BLIJFT ZITTEN). En een klamme pijp roken heeft in feite alle nadelen van een pijp roken die niet genoeg rust heeft gehad, ze brandt en smaakt mij minder goed.

Een eerste oplossing die voor mij goed werkte waren maiskolf-pijpen (corncobs). Ze hebben minder last van vocht en drogen sneller en gemakkelijker.
Sedert ik ze heb is mijn tasje met twee Falcon's en 4 extra koppen mijn favoriete reisbegeleider geworden. Ik maak me bij die pijpen, net als bij corncobs niet druk over eventuele slijtage of beschadigingen. Falcons zijn onderweg erg gemakkelijk schoon te houden (minder pijpenragers nodig, gewoon even de pan uitvegen met wat keukenrol of een papierenzakdoekje voldoet al). Ze lijken minder last van die klamheid te hebben, en met een dryring in de pan onder de kop kan ik één kop (met baai of semois) ook wel twee keer achter elkaar roken.

Afbeelding

Voor de rustige avond en om ook eens af en toe een meer normale pijp te roken heb ik op langere reizen naast de Falcons ook een bruyere leespijp bij me. De steel bestaat uit drie losse stukken die ik uit elkaar kan halen (minder kwetsbaar). En de pijp zit bij mijn schone kleren in de waterdichte zak; die gaat niet vaak open. De pijp komt maar een enkele keer uit voor een extra genoeglijke ronde roken.

Afbeelding

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 12 mei 2016 18:14
door robvoorburg
Mooi verhaal weer!

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 12 mei 2016 20:26
door Marielle32
Super verhaal Janneman ! En mooie inspiratie voor mijn vakantie in stacaravan op de camping in Frankrijk.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 15 mei 2016 18:17
door MilleLuci
Mooi Jan!

Net terug van een pelgrimstocht door France. Eerder terug door zwaar klutweer. Ik neem gerust een grote handtas vol met pijpjes en tabak mee. Net als boeken, vaak teveel maar ik kan pakken wat ik wil.

Het is gewoon een heerlijk idee dat je keuzes kunt maken voor het momemtum vacantioni. :mrgreen:

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 07 jun 2016 09:49
door Afficionado
Ik nam altijd een grote doos sigaren mee en één pijp. Dat volstond meestal wel om de vakantie door te komen.
We gaan deze zomer door Zuid Engeland toeren met de auto en ik denk dat ik dit jaar toch een drietal pijpen mee zal nemen.
Gewoon omdat een pijp dit jaar beter in het plaatje past. Meer dan drie neem ik er zeker niet mee omdat ik vrees/hoop er met meer dan drie terug te komen.

@Janneman, heb je enig idee waar ik dat tasje voor de falcon pijpen nog zou kunnen bemachtigen dat je hierboven op de foto hebt geplaatst. Lijkt me een super handig ding om mee op reis te nemen.

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 07 jun 2016 13:19
door janneman
Ik heb die van mij bij Danpipe gekocht, maar helaas, daar zie ik ze niet meer op de site staan. Even zoeken levert op dat Heinrichs ze misschien wel nog heeft:
http://www.tabak-heinrich.de/start.html ... behoer.htm

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 07 jun 2016 14:54
door Afficionado
Schitterend. Bedankt Janneman. Eens even kijken of de Visa nog werkt :mrgreen:

Re: Welke pijp nemen jullie mee op vakantie ?

Geplaatst: 11 jul 2016 12:10
door boswell
Het is bijna zo ver. Twee weken Griekenland, kan niet wachten ;p Denk dat ik 6 pijpen meeneem.
4 Mario Grandi's 1x Elie en 1x Manger en tot slot 6
Soorten Boswell tabak: xmas cookie, no bite delight, berry cobbler, boswells best, rum river...
Best moeilijk om een keuze te maken, aangezien ik alle Boswell blends heb 8)

Iedereen een fijne vakantie toegewenst!