Pagina 1 van 1
Praattabak.
Geplaatst: 27 jul 2015 20:13
door robvoorburg
Vanmorgen was Luys op de koffie, gezellig. Pijp roken en steeds stof
voldoende om de gedachten eens over te laten gaan.
Het gesprek ging over en weer, ik bediende mij van lucifers en rookte
een tabak die voor zoiets minder geschikt is, want de asbak raakte al
spoedig vol met mijn afgebrande houtjes.
Balkan Flake is een slecht brandende tabak, die snel dooft en deze had
ik dus beter kunnen bewaren voor een moment alleen.
Natuurlijk weet ik dat Semois en baaitabakken bijzonder goed en makkelijk
door blijven gaan, daarnaast weet ik zelfs enige tabakken met wat latakia
erin te noemen die ook geschikt zijn om in gezelschap te roken en toch
deel te nemen aan de gaande discussie zonder steeds opnieuw aan te
hoeven steken.
Herkennen jullie dit? En hebben jullie suggesties, goede ervaringen met
merken die het tijdens pauzes toch goed blijven doen?
Re: Praattabak.
Geplaatst: 27 jul 2015 21:13
door rivulus
MB Modern Virginia Flake? Het is een flake, maar deze valt zowat uit elkaar als je er naar wijst en rookt bijna vanzelf.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 27 jul 2015 21:32
door Wowbagger
Je zou ook de pijp er op aan kunnen passen. Volgens de Dikke van Janneman heeft de eerste vertolker van Sherlock Holmes een Calabash pijp uitgekozen omdat die zo goed blijft branden.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 27 jul 2015 21:59
door robvoorburg
Daar schrijf je inderdaad een waar woord Wilfred, want dat klopt. Janneman
heeft er zich ook al eens over verbaasd hoe dit nu kan, maar het klopt wel.
Dank hiervoor.
Aan de andere zal je mij niet zien verschijnen op een meeting met deze
"trompet" in de aanslag, maar voor thuis goed te doen.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 27 jul 2015 22:36
door kiske
Ik heb hier meer last van tijdens 1 op 1 gesprekken dan wanneer het een gesprek is met meer dan 2 deelnemers. Waarschijnlijk omdat je dan minder praat en dus meer tijd hebt om te roken. Als ik merk dat ik tijdens een gesprek de pijp erg vaak opnieuw moet aansteken leg ik haar liever even weg. Ook heb ik op sommige dagen er gewoon meer moeite mee om 2 dingen tegelijk te doen dan normaal. In een drukkere omgeving heb ik daar trouwens nog vaker moeite mee. Niet erg, dan roken we wel weer op een rustiger moment, dan smaakt den pijp me ook veel beter.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 28 jul 2015 15:12
door robvoorburg
Wowbagger schreef:Je zou ook de pijp er op aan kunnen passen. Volgens de Dikke van Janneman heeft de eerste vertolker van Sherlock Holmes een Calabash pijp uitgekozen omdat die zo goed blijft branden.
Vanmiddag dus de calabash gestopt met de weerbarstige Balkan Flake,
aansteken blijft geduld vragen, maar na enige lucifers inderdaad
probleemloos roken.
Alleen niemand om mee te praten.

Re: Praattabak.
Geplaatst: 28 jul 2015 17:08
door Wowbagger
robvoorburg schreef:Wowbagger schreef:Je zou ook de pijp er op aan kunnen passen. Volgens de Dikke van Janneman heeft de eerste vertolker van Sherlock Holmes een Calabash pijp uitgekozen omdat die zo goed blijft branden.
Vanmiddag dus de calabash gestopt met de weerbarstige Balkan Flake,
aansteken blijft geduld vragen, maar na enige lucifers inderdaad
probleemloos roken.
Alleen niemand om mee te praten.

Het is dat ik zo ver af woon, anders was ik subiet gekomen.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 28 jul 2015 17:41
door gewoon ik
Wowbagger schreef:Je zou ook de pijp er op aan kunnen passen. Volgens de Dikke van Janneman heeft de eerste vertolker van Sherlock Holmes een Calabash pijp uitgekozen omdat die zo goed blijft branden.

Re: Praattabak.
Geplaatst: 09 sep 2015 19:12
door Silvio
Inderdaad, Semois blijft heel goed branden, maar dat vind ik persoonlijk niet de lekkerste tabak.
Ik ben een grote fan van de Winslow Harlekin, deze laat ik een klein beetje drogen en durf ik al eens wat te mengen met wat gewone Semois.
Semois kan in combinatie met een gesausde tabak wel eens smaken voor mij (voor sommigen is mengen misschien pure heiligschennis

)
Groeten
Silvio
Re: Praattabak.
Geplaatst: 09 sep 2015 19:53
door robvoorburg
Niks mis mee.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 10 sep 2015 17:37
door janneman
Zelf wat bijmengen voor de brandbaarheid klinkt als een heel bruikbaar idee.
Zelf schakel ik in gesprek meteen over op een in de hand gehouden aansteker, wel zo gemakkelijk. In alle rust en ongestoord thuis rokend zijn lucifers beter op hun plek... Ik schaam me dan ook niet om zegt maar na elke paar zinnen de aansteker even bij de pijp te houden.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 10 sep 2015 18:11
door Jos
Mijn advies is om zelfs face to face elkaar te SMS'en zodat men ongestoord door het gezwam een pijp kan roken.
Re: Praattabak.
Geplaatst: 12 sep 2015 15:50
door Meester W