Pagina 1 van 1
Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 01 jun 2012 20:05
door robvoorburg
We hebben het er al eens over gehad, maar ik kan het draadje niet meer vinden.
Vanavond heb ik een Dunhill opgestoken die ik al een paar jaar niet meer gerookt
heb. Die rust heeft deze pijp geen goed gedaan. De smaak van de tabak valt tegen.
Daarnaast, maar dat heeft met de rust niets te maken, vind ik een steel van para
rubber niet prettig.
Ik zal de pijp leegroken, schoonmaken en dan over enige dagen opnieuw roken, ik
neem aan dat het leven er dan weer langzaam in terugkomt.
Ik heb eens gelezen dat (houten) muziekinstrumenten eveneens met een zekere
regelmaat gebruikt moeten, omdat ze anders "doodgaan".
Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 01 jun 2012 20:31
door Bart Iron
Hout de ziel erin!
Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 01 jun 2012 20:54
door janneman
IK herken dat volledig Robvoorburg! Het is ook mijn grootste bezwaar tegen mijn eigen uit de hand gelopen pijpenrek. Een pijp moet weliswaar drogen en afkoelen tussen twee rookbeurten, maar uitdrogen is eigenlijk zonde; in feite moet je dan vaak een pijp weer min of meer inroken voor hij volledig op smaak is. Hetzelfde heb ik trouwens met poetsbeurten; na een poetsbeurt heeft een pijp voor mijn gevoel telkens een paar keer roken nodig voor hij weer helemaal de oude is.
De tabak die ik kies maakt hierin wel uit; bij Neptune of Troost ervaar ik het minder sterk dan met Baai of Virginia.
Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 01 jun 2012 21:12
door Bommel
Met gepast regelmaat wissel ik van pijpen om de reden hierboven beschreven.
Toch merk ik ook enige smaak verandering al is het na een kleine poos.
Het lijkt wel of de pijp wilt zeggen "ik ben een tijdje genegeerd en dat doe ik dan nu terug".
Overigens is het waar wat Janneman schrijft, Neptune heeft het karakter om de "plaagstootjes" van de pijp in kwestie iets te ondermijnen.
Ander tabakken lijken dan te gevoelig voor de grillen van de te lang verwaarloosde pijp.
Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 04 jul 2012 10:19
door magicmarcello
Kan me hierin wel vinden en deel de conclusies.
Eigenlijk geldt het wel voor de meeste dingen, of het nu je pijp, je huis en tuin, je automobiel of je vrouw is...
Het betreft een liefdevolle zorg, betrokkenheid en aandacht die leidt tot een groter genoegen als beloning!

Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 04 jul 2012 12:28
door Nekker
Volledig eens, ik heb hier niet de bovenstaande ervaring van de heren. Maar ik kan wel meespreken vanuit de volgende ervaring: mijn twee lievelings- pijpen heb ik in een lot gekocht. Het betreft twee Big Ben's - Dr. Key's. Deze waren duidelijk al een goede tien jaar niet meer gerookt geweest, welke tabak ik er ook inrookte, die muffe smaak kreeg ik er maar niet uit. Nu zijn het mijn lievelings- pijpen en smaken ze fenomenaal. Ik gok mede door het feit dat ze een goede 30 jaar in gebruik zijn geweest.
Re: Een pijp wil gerookt worden
Geplaatst: 04 jul 2012 14:54
door Terpentijn
@nekker, k neig ook naar jouw ervaring. Een aantal van mijn estate/ vintage/ tweedehandjes rookten ook uitstekend na een lange tijd van rust.