Pagina 1 van 2

Flakes/Slices

Geplaatst: 05 mar 2011 22:32
door robvoorburg
Vroeger wel eens gerookt. (Rich Dark Honeydew-Gallerhers)
Deze vond ik zelfs erg lekker, helaas niet meer verkrijgbaar.
Sinds ik dit Forum bezoek langzaam, maar zeker wakker gemaakt dat deze tabaksvorm een grote dimensie toevoegt aan het roken van een pijp.
Er bestaan verschillende methodes om een flake in de pijp te doen belanden. Ik denk dat door ervaring hierin te krijgen je voor jezelf uit moet maken welke manier je het meest bevalt.
Bovendien voegt de handeling iets toe aan het pijproken.

Wanneer je er eens op gaat letten zijn dan zie je dat er een stevige keuze is uit vele flakes. Van betaalbaar naar duurder. Alle tabakken kunnen er voor worden gebruikt. Vrijwel ieder merk heeft 1 of zelfs een aantal flakes in de handel.

Een pijp gevuld met flake brandt langzamer dan losse tabak. Het genot dat je van zo'n flake hebt is voller, dieper, intenser, kortom ik ben verkocht.
Wanneer je met normale weersomstandigheden buiten een pijp wil roken, dan is flake minder gevoelig voor wind dan gewone pijptabak.
Het blikje is een stukje kleiner dan de losse tabak, dus handiger mee te nemen.
Natuurlijk zal ik gewone pijptabak blijven roken, echter flaketabak is een geduchte concurrent geworden.

Geplaatst: 05 mar 2011 22:44
door metaltommy
toch leuk om te lezen dat je zelfs na jaren en jaren van pijproken nog verrast kan worden door een tabakssnede. ik kan me volledig vinden in je verhaal ondanks dat ik pas een paar maanden intensief alleen maar pijp rook.

Geplaatst: 05 mar 2011 22:52
door robvoorburg
Misschien komt het onderscheid pas met de jaren, aanvankelijk had ik het niet in gaten aangezien ik weinig vergelijkingservaring had, daarnaast was losse tabak voor een starter eenvoudiger te roken denk ik.

Onderschat de kennisuitwisseling en ervaring van collega's hier natuurlijk ook niet. Destijds moest je het als pijproker doen met de adviezen van familie en vrienden, het pijprokersblaadje van Niemeyer en hier en daar een goed bedoeld advies van een sigarenzaak.

Geplaatst: 06 mar 2011 00:20
door Eliminator
Ook ik rook graag een flake tabak, ik denk dat 1 op de 3 pijpjes uiteindelijk wel een flake zal gaan worden.
Voorlopig ben ik mezelf door een voorraad losse tabak aan het werken die ik door wat ruilingen in Leerdam heb mogen verzamelen (zeker geen vervelend werk want er zaten een paar hele lekkere tussen :-)
maar bij de volgende bestelling zullen zeker weer wat flakes zitten.

Tot zover gerookt : Original/Planta - Black Vanilla Flake, Cornell & Diehl - Burley Flake # 1, SG - Chocolate Flake, Troost Slices,Peterson - Irish Flake, SG - Full Virginia Flake, en ik geloof dat dat het was :wink:

Geplaatst: 06 mar 2011 00:39
door robby
hier word ook geregeld flake gerookt .
ik heb de sg full verginia flake vind ik een van de betere .
ook de fire dans flake vandaag mee gebracht ook positief over .
erinmore flake nog maar 1 klein pijpje van gestopt nog geen oordeel .
holger danske royal navy flake ook te doen .
de volgende flake's gaan zijn samuel garwith Chocolate Flake en de navy flake zijn.
maar het meest word er losse tabak gerookt .
flake meestal s'morgens

Geplaatst: 06 mar 2011 09:33
door Jos
Alleen maar roken? Wees ook creatief met flake!
P1010173.jpg
P1010160.jpg

Geplaatst: 06 mar 2011 09:43
door magicmarcello
Ook ik moet constateren dat mijn pijpen steeds meer met flakes worden gevuld, en zie waar dat toe leidt, je wordt er creatiever van :shock:
Leuke combo; NRC, bril, flakes...
Jos, kun je me uitleggen hoe dit spelletje werkt, het heeft iets van schaken, dammen, kaarten, en ik vraag me af welke flake nou in welke pijp springt en wie er dan gewonnen heeft, volgens mij win jij de hele tijd... :lol: :sw
:-?

Geplaatst: 06 mar 2011 10:18
door Jos
Het beste lijkt mij dan maar om komende PRF meetings volledig te wijden aan een workshop 'Creatief met flake'.

Geplaatst: 06 mar 2011 10:26
door magicmarcello
Misschien ook een nieuw draadje;

- FLAKE VAN DE WEEK -

:-?

Geplaatst: 06 mar 2011 14:07
door robvoorburg
Ik had gehoopt iets meer van jullie te horen hoe je als starter tegenover flake staat. Het is voor mij zolang geleden dat ik me dat niet meer herinner.
Destijds werd je er niet op gewezen dat flakes zoveel meer te bieden hebben aan rookgenot dat ik ze ambtshalve links heb laten liggen.

Geplaatst: 06 mar 2011 15:24
door metaltommy
kwalificeer ik nog als starter.. nou vooruit omdat ikzelf vind dat ik er nog 1 ben. losse tabak kent eigenlijk iedereen en weet dit ook te stoppen.
flakes is andere koek, en eerlijkheid gebied mij te zeggen, zou ik geen internet/youtube oid gehad hebben zou ik niet weten hoe dit nou in mn pijp te stoppen. voor troost slices gebruikte in de "dubibthedam methode" ( filmpje alhier ergens op het forum) . voor erinmore flake heb ik die ook geprobeerd, maar de brand wou er niet fijn inblijven, dus nou rub ik hem fijn(er), dit werkt voor erinmore prima voor mij, waar dit aan ligt mijin gokje, de flake is vochtiger als troost slices.
de rookervaring is, wat ik al eerder aangaf intenser/smaakvoller.

Geplaatst: 06 mar 2011 15:58
door robvoorburg
Het Forum en inderdaad ook de filmpjes hebben mij ertoe aangezet.

Geplaatst: 06 mar 2011 16:04
door Kynikos
Ik raakte geïnteresseerd in flake door Janneman's pijpenboek. Toen was ik me eigenlijk nog aan het verdiepen in pijproken, voordat ik ermee begon. Hoewel ik niet gelijk een flake kocht, had ik me direct voorgenomen om het sowieso eens te proberen. Net als latakia. Hoewel de latakia voor mij een gelegenheidstabak is geworden die ik niet al te vaak rook, rook ik regelmatig flake. Het heeft een hoop voordelen en is interessant voor de afwisseling. En je hebt veel invloed op het rookproces door de manier van stoppen.

Mijn ideale hoeveelheid open blikjes/pouches is overigens een stuk of vier. Een flake of een ready rubbed die aardig naturel smaakt, een aromatic of twee en een blikje latakia.

Geplaatst: 06 mar 2011 17:23
door Dirk Bauwens
Ik rook nog maar 2 maanden maar ik weet ondertussen wel al dat ik al mijn tabak liefst in geperste vorm zou kopen.

Ik denk dat er, kwalitatief gesproken, alleen maar voordelen aan verbonden zijn.

Geplaatst: 06 mar 2011 18:44
door Jos
To flake (verpulveren) or not to flake, that is the question (vrij naar William Shakespeare).

Eigenlijk nog niet eens zo belangrijk. Heel vroeger toen ik nog geen andere manieren kende verfrommelde ik de flake altijd. Pas veel later kwam ik achter de vouw methode, met vervolgens lichtjes tot goed kneden etc. afhankelijk van de stugheid en vochtigheid van de flakes. Maar niets dan lof over de flakes, hoe men ze ook stopt.

Al decennia rook ik vrijwel uitsluitend flakes. Past u allen zeer op! Voordat u het weet wordt u ook net als ik een ware flake junkie..

Geplaatst: 06 mar 2011 18:50
door metaltommy
ik denk dat dat kwaad al geschied is, mede door uw toedoen, heb ik uit betrouwbare bron vernomen waarde heer jos

:wink:

Geplaatst: 06 mar 2011 18:52
door drfretboard
Ik kwam als starter ook -dankzij internet- al snel op de flakes. En toen ik die gevonden had, was het pijproken echt een blijvertje. Ik had wel even wat oefening nodig, maar toen ik de juiste draai gevonden had, was ik 'gearriveerd' voor mijn gevoel. Het uit mekaar plukken vond ik eerst een 'zwaktebod' maar dat is het natuurlijk helemaal niet.

Zou ik nog pijproken als er geen flakes meer waren? Ik denk het wel, en dan vooral naturel tabakken zoals baai, maar het zou voor mij echt een behoorlijke domper zijn als de flakes zouden verdwijnen.

Geplaatst: 06 mar 2011 18:54
door jarnogab
Morgen arriveert mijn eerste voorraadje flake (Erinmore). Ik probeer het zeker es uit en laat mijn bevindingen weten!

Geplaatst: 06 mar 2011 19:00
door drfretboard
Zelf vind ik Erinmore allesbehalve representatief. Maar smaken verschillen.

Geplaatst: 06 mar 2011 19:00
door drfretboard
magicmarcello schreef:Misschien ook een nieuw draadje;

- FLAKE VAN DE WEEK -

:-?
Klinkt als een klok, maar wat zou de invulling worden?

Geplaatst: 06 mar 2011 20:08
door Arno
magicmarcello schreef:Misschien ook een nieuw draadje;

- FLAKE VAN DE WEEK -

:-?
:lol: En ook al bevalt de flake van de week mij niet, dan kan ik hier nog een beetje Troost vinden :wink:

Geplaatst: 06 mar 2011 20:15
door superpelic
Ik had vorig jaar een blikje MC vanilla cream opengedaan..in een pot met deksel gestoken en was nu een flink stuk droger.
Ik moet zeggen dat deze nu excellent was...beter dan vers uit het blik om zo te zeggen.

Geplaatst: 06 mar 2011 20:58
door robvoorburg
Wanneer ik eens rondkijk dan zie ik dat Larsen en Stanwell geen flakes voeren, Mac Baren enkele, Samuel Gawith een hele trits, Solani enige en dan enkele losse merken waaronder b.v. Erinmore, Capstan, Orlik.
Onder de van oorsprong Nederlandse tabakken alleen de Troost.
Vroeger was er van Van Rossum een donkerblauwe pouche met flaketabak in de handel, helaas is deze niet meer.
Lijkt me voor Winslow (STC) ook wel iets om met een flake op de markt te komen.

Geplaatst: 06 mar 2011 22:51
door Bommel
Zoals in de tabak recensie onder Troost slice al vermeld, is mijn nieuwsgierigheid gewekt.
Maar eerst wat open spul op puffen heb ik mijzelf voorgenomen.
Alleen denk ik dat dit draadje mij niet echt gaat helpen potdikkie.
Bedankt vrienden......... :twisted:
En nu maar kijken hoelang ik het volhoud om eerst de voorraad af te werken. :roll:

Geplaatst: 06 mar 2011 22:54
door robvoorburg
Geduld Bommel!

Geplaatst: 06 mar 2011 22:56
door Bommel
robvoorburg schreef:Geduld Bommel!
Ja dat is een schone zaak, maar voor hoelang?
Het vlees is al zo zwak. :lol:

Geplaatst: 06 mar 2011 22:57
door metaltommy
graag gedaan heer bommel.... gheghe :twisted:

Geplaatst: 06 mar 2011 22:57
door magicmarcello
Heer Bommel, Tupperware of Humidor helpt een heel end om die problematiek van restrictie-voornemens en de daaruit ontstane belemmeringen regelrecht naar de prullenbak te verwijzen...
Bovendien is vlees bedoeld om zacht en mals te consumeren...
:-?

Geplaatst: 06 mar 2011 23:05
door Bommel
magicmarcello schreef:Heer Bommel, Tupperware of Humidor helpt een heel end om die problematiek van restrictie-voornemens en de daaruit ontstane belemmeringen regelrecht naar de prullenbak te verwijzen...
Bovendien is vlees bedoeld om zacht en mals te consumeren...
:-?
Het goed houden van de tabak is geen probleem, eerder het commentaar in huize Bommel.
"Rook nu eerst de "oude" tabak op lieverd.
Of " nu niet weer een nieuwe tabak".
Zo'n beetje als met de aanschaf van nieuwe pijpen.
U kent het wel, of niet? :cry:

Geplaatst: 06 mar 2011 23:12
door magicmarcello
Heer Bommel, een humidor heeft nog een bijkomend voordeel t.o.v. transparante tupperware; volkomen ondoorzichtig en er zit een slotje op dat specifiek is ontworpen om nieuwsgierige vrouwen te belemmeren hun neus in de gentlemen's schatkist te steken.
Bovendien houdt het de Douglas en Ici-Paris bedreigingen ook buiten den deksel, schitterend nietwaar..?
:-?