Pagina 1 van 1

robvoorburg

Geplaatst: 18 sep 2010 21:51
door robvoorburg
Heeren, goedenavond. Een aantal maanden volg ik nu wat er op dit Forum te lezen is, ik ben 57 jaar en rook een pijp vanaf m'n 15e. Je zou dan denken dat je alles wel zo beetje weet. Het tegendeel is waar. Het nodige heb ik inmiddels opgestoken, verder ben ik opnieuw aan het denken gezet hoe een pijp te roken.
Vroeger pakte ik een pijp tevoorschijn en rookte die geruime tijd, dag in dag uit. Schoonmaken? Te weinig/nonchalant.
Nu rook ik een exemplaar maximaal 1x per dag, na afkoeling schoonmaken en wegleggen. Dit had ik me eerder moeten realiseren.
Wat ik wel wist en terugvond in het gedegen verhaal van Jan Kusters is dat je een pijp r-u-s-t-i-g rookt en niet zoals een sigaret, anders verpruts je elke tabak.

Overigens heb ik vanmiddag een aantal leden van dit forum op de meeting in Leerdam ontmoet. In een gezellige en ongedwongen sfeer kon er van gedachten gewisseld worden over datgene wat ons bindt.
Met verbazing zag ik de hoeveelheid tabakken, die niet op de Nederlandse markt verkrijgbaar zijn.

Geplaatst: 18 sep 2010 21:55
door Vandaahl
Dag Rob, leuk dat je er vanmiddag was en je nu ook aangemeld hebt op dit leuke forum! Geniet!

Geplaatst: 18 sep 2010 22:04
door Joey Peters
Hallo!

Geplaatst: 18 sep 2010 22:17
door Kynikos
Welkom, volgens mij ben je al de vierde Rob op dit forum. We hebben al een 'Rob', een 'Robb,' en ikzelf heet ook Rob. Ben je trouwens een vriend van Martin, aangezien je wel op de meeting was maar net nieuw op dit forum bent?

Geplaatst: 18 sep 2010 22:21
door Jos
Ook welkom, na vanmiddag in Leerdam, op dit forum.
En knap van u dat u in Leerdam door de dichte rookgordijnen heen tijdens de bijeenkomst nog e.e.a. gesignaleerd heeft! ':wink:'

Geplaatst: 18 sep 2010 22:26
door Vandaahl
Was jij er ook Jos? :wink:

Geplaatst: 18 sep 2010 22:36
door Jos
Vandaahl schreef:Was jij er ook Jos? :wink:
':lol:'
Nee en ten bewijze hiervan: zie geplaatste foto door Janneman ':wink:'

Geplaatst: 18 sep 2010 22:47
door Vandaahl
:lol:

Geplaatst: 18 sep 2010 23:02
door Martin Romijn
Hey Rob ! Leuk je hier te zien !!

Geplaatst: 18 sep 2010 23:30
door Rob
Martin Romijn schreef:Hey Rob ! Leuk je hier te zien !!
Ja, leuk dat je daar was en nu hier bent.
We merkten op dat de naam 'Rob' misschien leidt tot pijproken? Of was het het feit dat korte namen veelvuldig aanwezig waren (Quizvraag voor de aanwezigen: hoeveel Jan-nen, Ton-nen en Rob-ben waren er in totaal?)?

Geplaatst: 19 sep 2010 00:12
door pim123
Welkom en nog meer plezier gewenst hier als je tot nu al hebt gehad ! :D

Geplaatst: 19 sep 2010 00:50
door janneman
Welkom Rob! Leuk om eens iemand eerst in werkelijkheid te ontmoeten, en dan pas hier in het forum :D

Heren we moeten nu wel even opletten dat toekomstige aanmelders niet verwachten dat we elk nieuw lid via een meeting binnenhalen! Leuk is leuk, maar met bijna elke week wel een paar nieuwe leden ga ik het niet redden om daar elke keer bij te zijn :twisted:

Geplaatst: 19 sep 2010 01:21
door Wilbie
Welkom!
dus vanaf het 15 e levens jaar al pijp roker
dan is er vast een imposante collectie aanwezig!

Geplaatst: 19 sep 2010 08:34
door Paasei
Ook van hieruit nog es welkom !

Geplaatst: 19 sep 2010 15:35
door Terpentijn
welkom rob.

Geplaatst: 19 sep 2010 16:11
door robvoorburg
Heren, dank voor jullie hartelijk welkom.
Kynikos, nee ik kende Martin niet, maar ik las dat hij inmiddels 2 Larsens had, aangezien ik er nog 1 had uit 1978 en eigenlijk vrijwel niet gerookt had, dacht ik hem ermee een lol te kunnen doen, vandaar. Hij heeft mij wel het laatste zetje gegeven om me aan te melden op dit Forum. Bedankt nog daarvoor.

Wilbie, jaren geleden heb ik heel veel pijpen bij het vuil gezet, daar zaten ook de nodige mandjes pijpen tussen, maar ja ook veel waar ik andere blij mee gemaakt zou hebben. Maar ja, toen was er nog geen internet.
IK heb ervan geleerd dat je beter 1 mooie/goede pijp per jaar kan kopen, dan 3 of 4 waarvan je niet helemaal zeker bent.

Het gemis van een aantal pijpen wanneer je start met een pijp kan je prachtig opvangen met een maiskolf.
Best mogelijk dat je een mooie pijp koopt die bij nader inzien toch niet geeft wat je er van gedacht had, dan heb je via dit forum een prachtige mogelijkheid om hem te verkopen, weg te geven, of te ruilen.

Geplaatst: 20 sep 2010 10:04
door Victor Baarn
Ook namens mij een welkom.

Geplaatst: 20 sep 2010 20:32
door Bommel
En weer een welkom

Geplaatst: 20 sep 2010 22:36
door boyenne
Hoi Rob,

Heb je nog niet welkom geheten. Bij deze!

Je rookt al lang pijp... ah, een ervaren persoon!
welke tabak rook(te) je vooral?

Veel plezier!

Geplaatst: 21 sep 2010 15:33
door robvoorburg
Hai Boyenne,

Zowel vroeger als nu rook ik van alles. Tot januari j.l. heel veel Larsen signature. Daarna door dit Forum aangezet weer eens een rondreis gemaakt door tabaksland.

Een aantal tabakken van Peterson vind ik erg lekker: Irish Flake, Old Dublin, de Luxe Mixture, Irish Oak en 3P's.
Van Gawith Grousemoor en Sqadron Leader.
Van Davidoff vind ik alleen de Blue Mixture af en toe lekker.
Een paar van Sir Williams zijn goed, maar al een tijdje niet meer gerookt, in ieder geval degene met latakia erin.
Af en toe Stanwell Vanille. Van de tabakken waar vanille inzit vind ik deze het lekkerst.
Sorbrani 779.

Toen ik met een pijp begon heb ik alles wel zo'n beetje gerookt dat voorhanden was, zoals Clan, Voortrekker en Voortrekker Aromatic, dan had Niemijer 3 blikjes op de markt gebracht: Ierse, Schotse en vergeten,
die vond ik voor Nederlands produkt erg lekker. Enz.
Dan was er van Van Rossem een donkerblauw pakje flaketabak,waarvan ik de naam kwijt ben, dat ook goed te roken was.
Een tijd lang was er ook een "stoffen"pakje met een rode schotse ruit te koop, ik meen dat het Rotschildt heette, vond ik erg lekker.
Maar wat ik mij ervan herinner (ik heb geen tabaksboekje bijgehouden, jammer) vond ik een aantal Dunhill tabakken, Rich Dark Honeydew van Gallerhers, Balkan Sorbrani en ik meen Balkan Sorbrani nr. 10
State Express en enige van Upper Ten uit Heemstede en dan het liefst de blauwe, ik meen dat dat de Corsica heette het prettigst.
Verder ging ik veel naar de Graaff in den Haag , deze winkel had veel ëigen"tabakken, veel van gekocht.
De winkel bestaat nog steeds trouwens, alleen is de familie De Graaff geen eigenaar meer.
Frits de Graaff was een hoffelijke, zeer vakbekwame en aparte man, zo verkocht hij geen Mac Baren tabak en Peterson pijpen omdat hij daar niet achter stond. Nog steeds vind ik dat wel geestig.
Mocht je ooit in den Haag zijn dan is het de moeite waard er eens binnen te stappen, je gaat zomaar 70 a 80 jaar terug in de tijd, echter de mensen die er nu staan missen de kennis en bevlogenheid van de Graaff
Het is ca. 500 m van de Gevangenpoort aan de Heulstraat.

De Sorbrani met het sigarenblad mis ik nog steeds, dat vond ik het allerlekkerst.

Geplaatst: 21 sep 2010 18:34
door boyenne
Een interessant verhaal Rob en zo te lezen heb je al heel wat tabakken gerookt. Lekker!

Wanneer ik in de buurt van Den Haag ben zal ik dit stekje opzoeken (nu maar hopen dat ik snel in de buurt kom daar....)

Jammer genoeg heb ik geen tabakken gerookt die jij kent. Ik rook vooral Troost Slices, Neptune, en baaitabak als rode Ster en Troost Baai. Ken je deze tabakken? Ik vind ze erg lekker.

Groetjes :shock: