
Brand: Rattray
Blender: Kohlhase, Kopp und Co. KG
Tin Description: As the name suggests, this tobacco is almost jet black in color but no description can do justice to its distinctive, tangy aroma.
Country of Origin: DE
Curing Group: Air Cured
Contents: Virginia
Cut: Ribbon
Packaging: 100g Tin
Tobacco Reviews
Na vele goede reviews over Rattray's tabakken te hebben gelezen kocht ik deze tabak een paar weken geleden. Zoals de naam doet vermoeden bestaat deze tabak alleen uit zwarte (gestoofde?) virginia. Nu moet ik toegeven dat ik ruim een jaar op een aromatics-dieet heb gezeten, dus mijn ervaring met pure virginia's is behoorlijk miniem te noemen.
Toen ik het potje openmaakte vond ik een redelijk vochtige tabak met een ietwat fris grassig luchtje, tot zover geen klachten. Ik haalde een pluk uit de verpakking en liet het even drogen om vervolgens de pijp aan te steken, dat nam wat tijd in beslag. Eenmaal op gang moest ik mijn aandacht erbij houden anders ging de boel weer uit. Tijdens het roken raakte ik niet zwaar onder de indruk. De tabak komt, op mij in ieder geval, redelijk smaakloos en geurloos over, alsof ik alleen opgewarmde, ietwat zoetzurige lucht door de pijp heen trek. De geur doet bij vlagen aan milde sigarettenrook denken. Het kan aan mijn rooktempo liggen, maar naarmate ik de bodem van de pijp nader krijg ik een asserig gevoel in mijn mond. Als de bodem dan toch echt bijna in zicht is wil de tabak nog maar moeilijk blijven branden en moet ik me volop concentreren om de boel brandend te houden. Uiteindelijk klop ik dan alsnog een redelijk aantal onverbrande stukken tabak uit de kop.
Nog een puntje: als ik deze tabak voor het slapen rook, wordt ik wakker met een bek zo droog als de sahara en de smaak van een met nat hout gestookt kampvuur, iets waar ik normaal nooit last van heb.
Conclusie: ik rook het blik leeg tijdens de momenten waarop ik denk "ik heb zin om te roken... uit pure verveling, maar hoef er niet per sé te genieten". Het enige pluspuntje dat ik deze tabak kan geven is dat alle andere tabakken opeens een stuk lekkerder smaken en ruiken. Niet voor herhaling vatbaar.